Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Czy zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością intelektualną jest możliwe? Czy osoba z niepełnosprawnością intelektualną może być niezależna finansowo? Czy osoba z niepełnosprawnością intelektualną może podjąć pracę marzeń? Tak! Tak! I jeszcze raz tak!

Centrum DZWONI w Ostródzie nie prowadzi statystyk, nie robi tabelek, nie podaje procentów. Centrum DZWONI w Ostródzie ZATRUDNIA – WYSZKALA- UTRZYMUJE ZATRUDNIENIE.

Czy ktoś przy naszym wsparciu znalazł zatrudnienie? Oczywiście! Od marca tego roku pracę podjęło 6 osób – pan Krzysztof, pani Marianna, pani Sylwia, pan Robert, pan Tomasz, pan Krzysztof. Nasi klienci, osoby z różnymi niepełnosprawnościami, dostają pracę w różnych branżach i na różnych stanowiskach. Współpracujemy z firmą produkującą kartony, firmą ochroniarską, sklepem odzieżowym, spożywczym, fabryką mebli biurowych, wulkanizacją, firmami sprzątającymi biura i klatki schodowe, hotelem, restauracją, firmą poligraficzną oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Poniżej przedstawimy Pana Krzysztofa, który pracuje w zakładzie mechaniki samochodowej.

krzysztof2 krzysztof

Pani Monika, która od roku pracuje w firmie sprzątającej na stanowisku pracownik porządkowy na pytanie, czy chciałaby pracować gdzie indziej odpowiada: „W życiu! Pani tu jest najlepiej! Nie chce zmieniać pracy nigdy!”

Z kolei, Pan Michał pracujący w fabryce mebli biurowych zapytany o to, czy chce wrócić do WTZ mówi: „Nie, nie, nie! A co ja będę tam robił?! Teraz mam swoje piniędze i stać mnie na wszystko.”

 Dla zespołu Centrum DZWONI w Ostródzie takie słowa są najlepszą nagrodą i motywacją do dalszej pracy.