Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W ramach projektu „BAZA” – Bezpieczni – Aktywni – Zdrowi – Ambitni” ruszyły kolejne warsztaty. Tym razem z zakresu zarządzania własnymi finansami. Korzystaliśmy z różnych metod i technik, aby planowanie budżetu, racjonalne wydatkowanie, wydawanie reszty było ciekawsze i łatwiejsze do przyswojenia. Z dużym entuzjazmem spotkały się gry i zabawy edukacyjne, np. Planszówka „Wielkie Zakupy”. 

Kontynuowaliśmy także zajęcia z zakresu animacji działań społecznych, w czasie których wybraliśmy się na Stadion Śląski,  by kibicować naszym sportowcom podczas 13. Memoriału Kamili Skolimowskiej. Ponadto odwiedziliśmy nowo oddane do użytku Planetarium, gdzie zobaczyliśmy seans i wystawę. Potem pojechaliśmy kolejką linową Elką do ZOO, gdzie dwójka uczestników – Patryk i Wojtek wcieliła się w rolę przewodników i zachwyciła nas szczegółową wiedzą o życiu i zwyczajach zwierząt.

Pomimo tak aktywnego sierpnia, nie zwalniamy tempa i już planujemy kolejne działania na wrzesień, między innymi wyjście do Teatru Rozrywki w Chorzowie.