Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

O Centrum

Nasz Zespół

ZESPÓŁ MERYTORYCZNY

Kadra merytoryczna zatrudniona w projektach posiada doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością oraz wiedzę z zakresu zatrudnienia wspomaganego oraz stosowania Klasyfikacji ICF.

W skład zespołu merytorycznego wchodzą:

Trenerzy pracy – posiadają najczęściej wykształcenie wyższe, sporadycznie wykształcenie średnie i co najmniej kilkuletnie (od 1 do 9 lat) doświadczenie w pracy na tym stanowisku.

Doradcy zawodowi – posiadają wykształcenie wyższe, licencję doradcy zawodowego lub studia podyplomowe uprawniające do wykonywania tego zawodu, bądź kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu poradnictwa zawodowego dla osób z niepełnosprawnością. Ponadto posiadają co najmniej roczne doświadczenie w indywidualnej pracy doradczej oraz co najmniej roczne doświadczenie w pracy z grupą (prowadzenie warsztatów grupowych).

Psychologowie – posiadają wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologia oraz kilkuletnie (od 2 do 5 lat) doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością (w tym doświadczenie w pracy z grupą – prowadzenie warsztatów grupowych).

Specjaliści ds. organizacji, rekrutacji i obsługi BO – posiadają wykształcenie wyższe oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie w realizacji projektów o charakterze społecznym. Ponadto dodatkowo posiadają doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością, wysokie zdolności organizacyjne oraz doświadczenie w pozyskiwaniu pracodawców i promowaniu podejmowanych działań.

DZWONI BYTOM

Nasz zespół cechuje duże doświadczenie (część z nas pracuje w Centrum DZWONI od samego początku) oraz energia do pracy. To samo zresztą dotyczy osób, które wspieramy. Dodając do tego relacje z pracodawcami nasze Centrum tworzy zaufaną i przede wszystkim skuteczną markę na Śląsku i w Zagłębiu.

Zainicjowaliśmy także kampanię #normalniesiepracuje, która z jednej strony ma promować zatrudnienie osób z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy, z drugiej włączać w nasze działania społeczność lokalną.

DZWONI GDAŃSK

W Gdańsku znani jesteśmy wszystkim jako BIZON – Biuro Integracji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, a CENTRUM DZWONI jest jednym z realizowanych przez nas projektów. Ale to nie nazwa jest najważniejsza, najważniejszy jest wspólny cel jakim jest aktywizacja i wspieranie osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Od lat udaje się nam go realizować dzięki temu, że stanowimy różnorodny, ale bardzo zgrany zespół. Każdy z nas ma jakąś inną supermoc i sekret tkwi w tym, że zawsze można na nas liczyć.

DZWONI JAROSŁAW

Jak w kilku słowach opisać zespół Centrum DZWONI w Jarosławiu? Jest to bardzo ciężkie zadanie, ponieważ o każdym z nas można napisać oddzielną książkę. Nasze Centrum tworzy ośmiu oddanych specjalistów oraz czterech wolontariuszy, którzy każdego dnia mierzą się z wyzwaniami, jakie przynosi otaczający świat. To przede wszystkim ludzie z pasją, którzy uzupełniają się na każdym kroku i tworzą zgrany zespół.

 

DZWONI OSTRÓDA

Nasz zespół to siedem różnych osobowości, siedem różnych poglądów, siedem różnych metod i siedem różnych pomysłów. Jak to pogodzić? Jak połączyć w całość? Jesteśmy jak elementy jednej układanki- każdy inny i niepowtarzalny, ale sam jest za mały, aby zdziałać wielkie rzeczy. Dopiero połączone razem są silne, wyjątkowe i zdolne do tego, co z pozoru niemożliwe. Nasz zespół jest jak takie dobrze stworzone puzzle. To jest nasz przepis na sukces- odpowiednio dobrane osoby, z różnymi temperamentami, innym światopoglądem, a także odmiennymi sposobami działania. Dzięki temu każdy z nas ma przestrzeń do działania w tym zakresie, w którym się sprawdza, czuje się pewnie i potrafi zrealizować założony cel.

DZWONI WARSZAWA

 Jesteśmy mieszanką doświadczenia i młodości. W swojej pracy jesteśmy skuteczni, ponieważ wiemy, że nasze zaangażowanie we wspólne działania z klientami Centrum DZWONI otwiera Im nowe możliwości i zmienia Ich życie na lepsze. Każdy dzień pracy przynosi nowe wyzwania, wspólnie w zespole trenerskim staramy się im sprostać. Lubimy swoją pracę!

DZWONI ZGIERZ

Cóż można powiedzieć o naszym zespole? Na pewno to, że posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym co robimy, znajdujemy w tym przyjemność oraz że chyba nam to wychodzi. Nie boimy się wyzwań i lubimy się z nimi mierzyć. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych Klientów. Po pierwsze empatia. Choć każdy z nas jest indywidualistą jesteśmy bardzo zgranym teamem i mamy duże poczucie humoru. To wszystko powoduje, że każda Osoba, która pragnie uzyskać od nas wsparcie może na nie liczyć.