Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Jesień kojarzy się z długimi, leniwymi wieczorami  spędzanymi pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty w ręku,  jednak w warszawskim Centrum DZWONI tym przyjemnościom oddajemy się dopiero po intensywnym dniu pracy.

Na początku października rozpoczęliśmy współpracę ze sklepem charytatywnym ReStore prowadzonym przez fundację Habitat for Humanity przy ul. Łojewskiej 12 na warszawskim Targówku.  W sklepie można kupić między innymi meble, elementy dekoracyjne, sprzęty AGD czy materiały budowlane i wykończeniowe. Wszystkie produkty pochodzą od darczyńców i są oferowane w bardzo przystępnych cenach. Całość zysku ze sprzedaży jest przeznaczana na realizację celów statutowych fundacji Habitat for Humanity zajmującej się przede wszystkim polepszaniem sytuacji mieszkaniowej osób w potrzebie.

Nasi klienci podczas próbek pracy i praktyk w sklepie charytatywnym mogą sprawdzić się przy różnych czynnościach. Pomagają ustawiać ekspozycję, porządkują magazyny, skręcają meble i wykonują wiele różnorodnych, potrzebnych w danym momencie prac.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę, zwłaszcza, żeby być może niedługo zespół ReStore powiększy się o kolejnego pracownika (ale na razie nic nie zdradzamy 😊).