Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Pan Kamil ma 32 lata i nigdy nie pracował. Do Warsztatów Terapii Zajęciowej trafił zaraz po ukończeniu Gimnazjum Specjalnego Nr 22 w Białymstoku. Przez 11 lat uczestnictwa w warsztatach i doskonalenia umiejętności społeczno – zawodowych Pan Kamil postanowił zmienić swoje życie. Jak sam mówił „już czas dorosnąć”. W ramach aktywizacji zawodowej w Warsztatach Terapii Zajęciowej Pan Kamil odbył praktyki zawodowe na stanowisku Operatora sortowni surowców wtórnych, ale ta praca nie przypadła mu do gustu. Był także przygotowywany do pracy w charakterze Placowego.

I tak też trafił do Centrum DZWONI w Białymstoku.

Pan Kamil chciał sprawdzić się w pracy w charakterze pomocy kelnera i pomocy kuchennej, ponieważ jego brat pracuje w gastronomii. Odbył próbki pracy w Restauracji Flunch w Białymstoku na tych dwóch stanowiskach. Tam też odbył indywidualne zajęcia w trybie ciągłym na stanowisku Pomocnika Pracownika Restauracji, gdzie pokazał wiele swoich mocnych stron. Pan Kamil podjął jednak decyzję, iż chciałby pracować w charakterze pracownika porządkowego, najlepiej terenów zewnętrznych, ponieważ taki zawód najbardziej mu odpowiadał ze wszystkich, które zna. Podczas wszystkich form wsparcia Pan Kamil pokazał się jako osoba odpowiedzialna, punktualna i wysoko zmotywowana.

I tak obecnie Kamil jest Absolwentem Warsztatów Terapii Zajęciowej „Jard” w Białymstoku, ponieważ 4 stycznia 2016 roku poszedł do pierwszej w życiu pracy. Jest pracownikiem porządkowym terenów zewnętrznych w firmie KMONDER Sp. z o.o. I jak mówi „nawet mama zaczęła mnie traktować jak dorosłego”.

Kamil Sołowiej obowiazkiKamil Sołowiej podpisuje umowęKamil Sołowiej ze szczotką