Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Wiosenne i letnie miesiące obfitowały w piękną pogodę, którą w ramach realizacji projektu BAZA II w pełni wykorzystywaliśmy. Za sprawą zajęć z dbania o kondycję Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w grach w badmintona i paletki, doświadczając przy okazji, że sport to nie tylko wysiłek, ale też dobra zabawa i dużo śmiechu 🙂 Dobre nastroje towarzyszyły nam również podczas udziału w Pikniku Sportowo-Zdrowotnym, gdzie zaangażowaliśmy się w sporty grupowe, w tym między innymi w dmuchaną atrakcję – giga hokej. Ponadto Uczestnicy polepszali swoją kondycję spacerując po bytomskich parkach, a także znaleźli sposób na aktywność w domu – nauczyli się bezpiecznych ćwiczeń rozciągających.

Co więcej, przyjemna pogoda towarzyszyła nam również podczas wielu zajęć z animacji czasu wolnego. Ostatnie miesiące mijały nam pod znakiem odwiedzin wielu śląskich obiektów, w których przekonaliśmy się, że nauka o regionie nie musi być nudna. W tym celu odwiedziliśmy Muzeum Górnośląskie w Bytomiu oraz jedną z dzielnic Katowic – Nikiszowiec, gdzie zostało nam przybliżone, jak wyglądało dawniej życie na Górnym Śląsku. W Katowicach udaliśmy się również do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, gdzie wzięliśmy udział w koncercie muzyki klasycznej. Ponadto przekonaliśmy się, że Śląsk to nie tylko industrialne, pokopalniane obiekty, ale również piękne, naturalne tereny zielone, z zachwycającą fauną i florą. Odwiedziliśmy Park Gródek w Jaworznie z piękną, turkusową wodą, zaznajomiliśmy się z tajnikami przyrody w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. Pojechaliśmy nawet w góry – do niedalekich Ustronia i Wisły, gdzie zachwyciły nas górskie pejzaże, ale też skocznia narciarska, Muzeum Lego i pyszna pizza 🙂 A że wśród nas nie brakuje także miłośników zwierząt – pojechaliśmy do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie oraz Parku Przygód i Animacji Alele w Wilkowicach. Korzystając z uroków ciepłych, letnich dni, zorganizowaliśmy również małego grilla!

Jednocześnie Uczestnicy rozwijali także swoją wiedzę i umiejętności z zakresu kompetencji cyfrowych oraz dietetyki. Niektóre grupy zakończyły już spotkania z dobrze opanowaną wiedzą na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i odpowiednio, zdrowo się odżywiać. Część Uczestników rozpoczęła również zajęcia z zarządzania własnymi finansami, które umożliwią im opanowanie umiejętności odpowiedzialnego operowania pieniędzmi, które większość Uczestników zarabia w ich miejscach pracy.

Patrząc na to, jak obfite we wrażenia były ostatnie miesiące, już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań w nadchodzącym czasie!