Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W listopadzie dzięki wsparciu Centrum Dzwoni w Gdańsku zatrudnienie znalazł pan Maciej, na stanowisku pracownik terenów zieleni. Ku zadowoleniu klienta, praca ta jest pokrewna z jego pasją, ponieważ prace ogrodnicze stanowią dla pana Macieja dużą przyjemność. Tym większe nasze zadowolenie, że udało się wesprzeć klienta w znalezieniu zatrudnienia zgodnego z jego preferencjami i predyspozycjami zawodowymi.

Znalezienie zatrudnienia dzięki wsparciu specjalistów Centrum Dzwoni jest dla wielu klientów początkiem większych zmian w życiu. Jest to dla nas duża motywacja do pracy.  Chcielibyśmy przedstawić panią Annę, która od 3 lat pracuje w restauracji Sodexo ,na stanowisku pomoc kuchenna. Dzięki temu że pani Anna ma stabilne zatrudnienie, nasza klientka podjęła decyzję aby starać się o przyznanie jej mieszkania socjalnego. I tak w listopadzie pani Anna wprowadziła się do przyznanego jej lokum.

Na początku grudnia gościliśmy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Bydgoszczy, który prowadzony jest przez fundację „Wiatrak”. Uczestnicy WTZ byli zainteresowani funkcjonowaniem modelu zatrudnienia wspomaganego na terenie Trójmiasta. Poza pracownikami Centrum Dzwoni, wystąpienie mieli również klienci projektu, panowie Krzysztof oraz Artur, opowiadali o swojej ścieżce aktywizacji zawodowej.