Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Uczestnicy zgierskiego Centrum DZWONI w ramach działań animacyjnych drugiej edycji projektu „BAZA II” wybrali się na wycieczkę do Siedlątkowa w powiecie poddębickim, gdzie czekały na nich Alpaki Cudaki.

Celem przewodnim wycieczki było poznanie tych wspaniałych i dość egzotycznych zwierząt, które dzięki swojemu łagodnemu usposobieniu i sympatycznemu wyglądowi są przyjazne i otwarte na kontakt z człowiekiem. Uczestnicy zwiedzali zagrodę w której mieszkają nie tylko alpaki ale także lamy, kozy i króliki. Podczas spaceru wszyscy mogli nakarmić, przytulić i pogłaskać spokojne i ciekawskie alpaki. W towarzystwie tych uroczych zwierząt mogliśmy się odprężyć, wyciszyć i zrelaksować. 

Pozytywny wpływ alpakoterapii na człowieka potwierdzają badania naukowe. Kontakt z alpaką stymuluje rozwój ruchowy i zmysły, obniża napięcie i lęk, wspiera pewność siebie i uczy empatii. Tak działa magia tych cudownych zwierząt!  

Była to wspaniała, pełna pozytywnych wrażeń przygoda, która sprawiła wszystkim uczestnikom ogromną radość. Dziękujemy za niezapomniane chwile spędzone w otoczeniu przyrody w towarzystwie tych niezwykłych zwierząt.