Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Powoli ku końcowi zbliżają się niektóre moduły projektu “BAZA: Bezpieczni-Aktywni- Zdrowi-Ambitni”.

Zakończyły się warsztaty praktyczne z zakresu dbania o kondycję, które charakteryzowały się wspólnymi wyjściami, grami zespołowymi i ogólnie pojętą integracją poprzez wysiłek fizyczny. Uczestnicy projektu nie tylko chętnie uczestniczyli w tych warsztatach, ale dzięki nim nauczyli się planować swój czas wolny z uwzględnieniem aktywności fizycznej.

Niedługo kończą się także warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych, na których do tej pory uczestnicy nauczyli się jak korzystać z aplikacji Jak Dojadę, jak wyszukać filmy na YouTube dotyczące konkretnych zainteresowań czy też jak zaplanować sobie tygodniowy harmonogram w aplikacji Arkusze Google. Cała nabyta do tej pory wiedza jest wykorzystywana przez uczestników projektu w codziennym życiu, co będą mogli udowodnić podczas zbliżającego się wielkimi krokami testu z zakresu całych warsztatów.

Bez zmian, bo raz na miesiąc, kontynuowany jest moduł rozwijania zainteresowań – zarządzanie czasem wolnym, animacja działań społecznych. W jego ramach uczestnicy projektu wychodzą na wspólne wyjścia integracyjne, np. do parku Reagana, na kręgle, do Teatru Wybrzeże czy w przypadku zbliżającego się wyjścia – do kina.

Niedługo rozpoczną się także kolejne moduły projektu, na które uczestnicy i prowadzący czekają z niecierpliwością.