Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Kontynuujemy próbki pracy w Pabianicach. Kolejni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z tego miasta, próbują swoich sił pracując w hotelu. Fabryka Wełny Hotel & SPA to stylowy i nowoczesny obiekt usytuowany w Pabianicach. Został wybudowany na terenie dawnego imperium przemysłowego rodziny Baruchów zajmujących się produkcją tkanin bawełnianych. W hotelu znajduje się: strefa relaksu w skład której wchodzi – basen, sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi, Tkalnia SPA & Wellness, klub fitness, trzytorowa kręgielnia, restauracje, sale konferencyjne.

Dla uczestników było to pierwsze doświadczenie zawodowe na otwartym rynku pracy. Andżelika zdobyła nowe umiejętności na stanowisku pomocy pokojowej. Przygotowywała pokoje dla gości hotelowych. Do jej zadań należało: zmiana pościeli, przygotowanie łóżek według przyjętych standardów, wycieranie kurzu na meblach i parapetach a także odkurzanie. Kolejnymi czynnościami których nauczyła się uczestniczka były: przygotowanie zestawu do parzenia kawy i herbaty,  uzupełnianie przyborów toaletowych, braków w szafach oraz przygotowanie mini baru. Andżelika bardzo dokładnie i sumiennie wykonywała swoje obowiązki. Obecność trenera pracy dawała jej poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Drugim uczestnikiem biorącym udział w próbkach pracy w tym samym hotelu był Grzegorz. Pracował na stanowisku pracownika sprzątającego. Dbał o czystość części wspólnych. Zajmował się odkurzaniem korytarzy hotelowych, czyścił ramy okien, wycierał parapety oraz szklane drzwi. Grzegorz pomagał też paniom pokojowym uzupełniając ich wózki w środki chemiczne, produkty papierowe a także pościel. Trener pracy przez cały czas uczestniczył w nauce nowych czynności.

Zaangażowanie uczestników, chęć nauki nowych czynności, doskonała postawa w nowym zespole pracowniczym, dostosowanie się do standardów hotelowych zrobiła bardzo dobre wrażenie na personelu hotelu.

Nasz zespół specjalistów ze Zgierza mocno trzyma kciuki za Andżelikę i Grzegorza na kolejnym etapie drogi ku zatrudnieniu.