Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W wyniku nawiązania współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Pabianicach, dwie pierwsze osoby rozpoczęły warsztaty praktyczne na terenie Pabianic. Karolina i Dawid swoją przygodę z pracą rozpoczęli w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Lorentowicza. Pani Dyrektor wraz z kadrą z dużą otwartością przyjęła uczestników w swojej placówce.

Na początku Karolina i Dawid zapoznali się działami księgozbioru dla osób dorosłych. Przeglądali książki, słuchali informacji dotyczących zasad ich segregowania. Uczestnicy uczyli się układać książki w porządku alfabetycznym, według nazwisk pisarzy. Dowiedzieli się czym jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna, którą być może będą stosować na praktykach. Kolejnym zadaniem było segregowanie prasy, która potem ma trafić do archiwum.

W drugiej części warsztatów praktycznych uczestnicy przeglądali literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz gry planszowe przeznaczone dla tych grup wiekowych. Słuchali informacji o pracy bibliotekarza, jakie ma obowiązki, jak wygląda dzień pracy takiej osoby. Karolina i Dawid wykazali się zaangażowaniem, cierpliwością i uważnością, a także dokładnością. W rozmowach z trenerami pracy informowali, że taka praca im się podoba i chętnie wrócą w to samo miejsce na praktyki.

Wszyscy specjaliści z Centrum DZWONI w Zgierzu trzymają kciuki za udane indywidualne zajęcia praktyczne.