Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Za nami już czternasta edycja „Lodołamaczy” na której wyróżniono i nagrodzono pracodawców i instytucje, którzy przełamują bariery i tworzą miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Na tegorocznych Lodołamaczach nie zabrakło również pracowników Centrum Dzwoni  w Zgierzu. Uroczysta Gala na której wręczono zwycięzcom statuetki odbyła się w czwartek 5 września w Łodzi w Centrum Nauki i Techniki EC1 – Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3. Budynek ten mieszczący się w zrewitalizowanej elektrowni łódzkiej, od początku był projektowany z myślą o maksymalnie możliwej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

O nagrody walczyli kandydaci, którzy są przedstawicielami następujących województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

W tym roku nagrody przyznano w ośmiu kategoriach:

  • Zatrudnienie Chronione
  • Otwarty Rynek Pracy
  • Instytucja
  • Przyjazna Przestrzeń
  • Zdrowa Firma
  • Dziennikarz bez Barier
  • Kategoria specjalna: Super Lodołamacz
  • Kategoria specjalna: Lodołamacz specjalny

Laureaci z województwa łódzkiego zostali nagrodzeni w następujących kategoriach:

Otwarty Rynek Pracy kapituła doceniła pracodawców z Łodzi:

I miejsce i Statuetkę „Lodołamacz 2019” otrzymała Kancelaria Wsparcia Zatrudnienia „Szansa Pracy” Beata Tomecka –Nabiałczyk

III miejsce i brązowy medal otrzymało Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera Sp. z o.o.

W kategorii Zdrowa Firma została doceniona firma z Łodzi zajmująca

I miejsce ze Statuetką „Lodołamacz 2019”– Infosys Poland Sp. z o.o.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i jesteśmy dumni z tego, że do Łodzi trafiły aż 3 nagrody. Świadczy to o tym, że Łódź staje się bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, a co za tym idzie pracodawcy chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnością tworząc przestrzeń w której mogą funkcjonować i realizować różnorodne role.

Podsumowując możemy pochwalić się, że mamy w swoim Centrum klientów, którzy zatrudnieni przez firmę sprzątającą dostali możliwość pracy na obiekcie Infosys w Łodzi.

Pracując na tym obiekcie czują się docenieni i wyróżnieni. Trzymamy kciuki żeby pracowali tam jak najdłużej i jak najlepiej wywiązywali się ze swoich obowiązków, a tym samym potwierdzili, że są dobrymi i pełnowartościowymi pracownikami, których warto zatrudniać. Na koniec należy podkreślić, że niepełnosprawność nie powinna odbierać szansy na zdobycie zatrudnienia, samodzielność ekonomiczną i pełne uczestnictwo w życiu społecznym. A dzięki takim firmom jest to możliwe.