Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W lipcu w Ostródzie w BAZA odbywały się zajęcia z kompetencji cyfrowych, na których Nasi klienci przyswajali sobie wiedzę z bezpieczeństwa w sieci oraz o aplikacjach ułatwiających sprawy urzędowe. Była to cenna wskazówka i przydatna nauka na przyszłość. Na zajęciach praktycznych z dbania o kondycję pływaliśmy na rowerach wodnych- łączyliśmy trening z relaksem. Już na koniec były tworzone plany, aby powtórzyć jeszcze taki wypad. Nawet wyszły propozycje o połączeniu tego z grillem, co jest łatwe do wykonania dzięki strefie rodzinnej aktywności, gdzie można wypożyczyć rowery wodne, kajaki a nawet zrobić grilla.

Na naszych klientów czekał cały szereg atrakcji na zajęciach z zarządzania czasem wolnym i animacji działań społecznych. Wycieczka statkiem po naszym kanale była niezwykle atrakcyjna. Okazało się, że niektórzy nasi klienci marzyli o takim rejsie, ale nigdy się na niego nie zdecydowali. Marzenia się jednak spełniają. Do tego udział w stand up – jak się okazało dla niektórych spotkanie z idolem. Zwiedzanie galerii sztuki, a także wieczór filmowy w ostródzkiej bibliotece. Film „Na noże” był bardzo ekscytujący.

Zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania są już tak uwielbiane przez naszych klientów, że sami sobie wymyślili menu na ostatnie zajęcia. Robiliśmy wspólnie sushi. Rolowanie alg z pysznościami w środku było nie lada wyzwaniem, ale po kilku próbach udało się zrobić rolkę, która się trzymała i nieziemsko smakowała.  Smakiem się nie podzielimy, za to narobimy smaczka naszymi zdjęciami. Pozdrawiamy.