Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Kilka miesięcy temu na stanowisku krawcowej w Spółdzielni Socjalnej ZEROBAN została zatrudniona Pani Ania, która nie tylko hobbystycznie, ale i zawodowo zajmuje się szyciem. Swoją drogę zawodową w tym miejscu zaczynała od próbek pracy oraz praktyk. W maju
Pani Ania miała możliwość wprowadzenia naszej nowej uczestniczki w tajniki przerabiania zużytych banerów na teczki, kosze czy torby! Swoją próbkę pracy na takim stanowisku odbyła Pani Monika – uczestniczka z Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej AKCES, która również na co dzień zajmuje się krawiectwem.

Jednakże, jak zawsze, nie samą pracą człowiek żyje! W ramach grupowego wyjścia w maju, nasi uczestnicy zwiedzili Papugarnię w Gdańsku. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć z bliska wiele gatunków papug, a także inne zwierzęta np. lemury, wiewiórki, surykatki, pająki, ryby, węże. Papugi robią bardzo dużo hałasu, latają po sali, ale też chętnie siadają na człowieku, o ile ten ma dla nich coś dobrego do jedzenia.

Co ciekawe – plakat z wyjścia integracyjnego został wykonany w ramach próbki pracy przez Pana Rafała, jednego z naszych uczestników i kolejnego już z Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Zdjęcia zostały przerobione za pomocą specjalnej aplikacji, a plakat zaprojektowany był w programie Canva. Dziękujemy Panu Rafałowi za pomoc w redagowaniu posta na stronę Facebooka.