Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Pod koniec kwietnia w ramach kolejnego wyjścia z cyklu “Nie samą pracą człowiek żyje” zwiedziliśmy Stadion Piłkarski Polsat + Arena Gdańsk, który został zbudowany na okoliczność Mistrzostw Europy w piłce nożnej, odbywający się w Polsce i Ukrainie w 2012 roku. Nie spotkaliśmy tam niestety trenujących piłkarzy, ale zobaczyliśmy lożę, strefę vip, ekumeniczną kaplicę, szatnie zawodników, salę konferencyjną, strefę mixed zone, czyli miejsce z którego zawodnicy wychodzą na boisko, a na koniec Muzeum Lechii Gdańsk. Dla kibiców Lechii Gdańsk było to pełne wrażeń wyjście.

Powracając jednak do służbowych obowiązków…

W kwietniu jeden z Naszych uczestników – pan Łukasz podjął zatrudnienie w restauracji McDonald’s na stanowisku pracownika restauracji. Życzymy samych sukcesów zawodowych!

Ponadto we współpracy z gdyńską Biblioteką zorganizowaliśmy praktykę zawodową dla jednej z Naszych uczestniczek – pani Sabiny. Do jej obowiązków należała alfabetyczna organizacja zbiorów bibliotecznych. Gdyńskiej Bibliotece dziękujemy za współpracę, a pani Sabinie gratulujemy odbytej praktyki.

Na początku maja trenerzy pracy gdańskiego Centrum DZWONI zorganizowali próbki pracy dla nowych uczestników. Każdy z nich miał możliwość sprawdzenia nowych umiejętności na różnych stanowiskach, m.in. pracownik terenu zewnętrznego, pracownik produkcji oraz pracownik sklepu. Nowi uczestnicy projektu to podopieczni Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Życzymy powodzenia na dalszych etapach!