Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Ostatni miesiąc minął nam pod znakiem działań rekrutacyjnych, chyba całe Trójmiasto już wie, że mamy w projekcie nowe miejsca dla osób z niepełnosprawnością poszukujących pracy! Skontaktowaliśmy się ze znajomymi warsztatami oraz ŚDS-ami, informacja o rekrutacji pojawiła się też na facebooku. Zaczęły się już odbywać pierwsze spotkania z kandydatami.

Wszystko to oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – powstały procedury, których każdy pracownik i uczestnik projektu musi przestrzegać gdy wchodzi do budynku.

Grupa wsparcia nadal ma formę online i wciąż cieszy się dużą popularnością – spotkania przez skype odbywają się dwa razy w tygodniu, tak żeby każdy mógł z nich skorzystać.

Jednym z tematów poruszanych na grupach było bezpieczne korzystanie z Internetu, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się jakie zachowania są wskazane a jakie nie podczas korzystania z Internetu – zbiór takich zasad nazywany jest netykietą. Jest to temat istotny, zwłaszcza, że przez pandemię coraz więcej osób korzysta na co dzień z komputera i Internetu.

Większość uczestników, którzy mieli przerwę w pracy ze względu na koronawirusa już wrócili na swoje stanowiska pracy – wielu z nich wyrażało autentyczną tęsknotę za pracą i znudzenie siedzeniem w domu! Doszliśmy do odważnych wniosków, że korona wirus miał też swoje plusy – wiele osób jeszcze bardziej doceniło swoją pracę.

W tym wszyscy pracownicy centrum DZWONI – wracamy do swojego „normalnego” tempa pracy i mamy pełne ręce roboty! Realizujemy spotkania rekrutacyjne, odbywają się już również próbki pracy i praktyki. I oczywiście monitoringi zatrudnienia.

W czerwcu pracę rozpoczął pan Paweł. Po 3-miesięcznej przerwie w zatrudnieniu, pan Paweł ponownie podpisał umowę z firmą ArMan, gdzie zajmuje się pielęgnacją terenów zielonych, na rzecz jednej z gdańskich wspólnot mieszkaniowych. 

Współpraca z firmą ArMan zaowocowałą także pracą dla pana Roberta, który po próbce pracy podpisał umowę na okres próbny. Trzymamy kciuki za utrzymanie zatrudnienia. Pan Robert miał kilkumiesięczną przerwę w pracy,  jest bardzo zadowolony z powodu nowego zatrudnienia i doskonali umiejętności pracownika terenu zewnętrznego pod czujnym okiem trenera.