Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Na początku maja w zgierskim Centrum DZWONI odbyło się kolejne grupowe spotkanie psychologiczno-doradcze. Uczestnikami spotkania było siedem osób, z których większość miała okazję poznać się podczas poprzednich zajęć. Panujące w grupie zaufanie i otwartość sprzyjały aktywnemu uczestniczeniu w zajęciach dotyczących sposobów niesienia pomocy innym.

Celem spotkania pod hasłem „Warto pomagać” było promowanie niesienia bezinteresownej pomocy, rozwijanie wrażliwości i empatii. W trakcie spotkania udało się nam wypracować stwierdzenie, że bezinteresowna pomoc innym ludziom może zmienić świat na lepsze. Pomagając innym pomagamy również sobie zdobywając cenne doświadczenie i stając się osobami pozytywnie nastawionymi do życia. Poświęcając swój czas drugiej osobie możemy liczyć na to, że ktoś w przyszłości odwdzięczy się tym samym.

 Uczestnicy stworzyli plakat „Warto pomagać” prezentujący hasła bliskie ich sercom. Jak widać powodów, żeby pomagać nie brakuje, a z trudnościami przy odpowiednim wsparciu można sobie poradzić.

 Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem w trakcie, którego podzieliliśmy się spostrzeżeniami, doświadczeniami i problemami życia codziennego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!