Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

            Dla chcącego nic trudnego ta dobrze znana maksyma, tak wielokrotnie przez nas powtarzana w wielu życiowych sytuacjach, znalazła doskonałe odzwierciedlenie w podejściu uczestniczki projektu pani Ewy Od chwili przystąpienia do projektu pani Ewa wykazywała dużą aktywność i zaangażowanie w dążeniu do podjęcia pracy. Po odbyciu próbek pracy z niecierpliwością oczekiwała chwili, w której wraz z trenerem pracy wyruszy na praktyki. Potencjalnym miejscem odbywania praktyk stała się restauracja McDonald’s znajdująca się w Galerii Rzeszów. 26 lipca pani Ewa wraz trenerem i doradcą pracy zrobiła pierwszy krok do rozpoczęcia swojej zawodowej kariery, a mianowicie udała się na rozmowę kwalifikacyjną do Rzeszowa. Pomimo początkowego zdenerwowania w rozmowie z kierowniczką restauracji udało jej się podkreślić swoje atuty   i wywrzeć naprawdę dobre wrażenie. Skutkiem wizyty w Galerii Rzeszów okazało się ustalenie terminu praktyki.

Pani Ewa swoją pracowniczą przygodę z McDonald’s rozpoczęła 31 lipca, kiedy to wraz z trenerem zjawiła się na pierwszym dniu praktyki. Została ciepło przyjęta zarówno przez kierowniczkę restauracji, jak również pozostałych pracowników. Po oprowadzeniu po lokalu i przedstawieniu wszystkich stanowisk pracy, rozpoczęło się szkolenie i praca na jednym ze stanowisk. Wybór padł na stanowisko robienia oraz wydawania frytek. Początkowo nowe obowiązki wydawały się dość skomplikowane, jednak po przepracowaniu dwóch dni pani Ewa wpadła w odpowiedni rytm pracy i coraz lepiej radziła sobie na zajmowanym miejscu. Praca tak ją wciągnęła, że nawet nie zauważyła, iż praktyka zakończyła się, nastał 4 sierpnia. Po odbyciu praktyki pewne było jedno, zatrudnienie jest już blisko.

Kiedy wszelkie formalności niezbędne do zatrudnienia zostały zrealizowane nastał dla pani Ewy wielki dzień – 20 września 2017 r. – w którym to podpisała umowę i rozpoczęła zawodową karierę. Współpracownicy poznani na praktyce ucieszyli się z jej powrotu, gdyż wiedzieli, że zadania, które jej powierzą zostaną wykonane w sposób sumienny. Podobnie jak w trakcie praktyki pani Ewa zajmuje stanowisko smażenia i wydawania frytek, swoje obowiązki wykonuje z dużym zaangażowaniem, a koledzy i koleżanki mają pewność, że nawet w sytuacji kryzysowej, gdy restaurację zaleje lawina szkolnych wycieczek frytek nie zabraknie, bo zajmuje się nimi odpowiednia osoba. Pani Ewa jest doskonałym przykładem tego, że chęci i determinacja pozwalają osiągnąć określony cel.

Photo credit: manoftaste.de via Foter.com / CC BY