Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W bytomskim Centrum DZWONI w ramach projektu BAZA zakończyliśmy już zajęcia z nabywania kompetencji cyfrowych, zarządzania budżetem i spotkania z dietetykiem. W grudniu Uczestnicy wykonali  piękne bożenarodzeniowe stroiki, które zdobiły ich świąteczne stoły. Końcowy efekt zaskoczył nawet samych wykonawców, którzy z dumą prezentowali stworzone stroiki i rozmawiali o własnych pracach.

Grudzień był nie tylko czasem przygotowań do świąt. Elegancko ubrani uczestnicy w ramach warsztatów wybrali się do Teatru Śląskiego, na spektakl „Skazany na bluesa” opowiadający historię śląskiego bluesmana, charyzmatycznego wokalisty grupy Dżem, Ryszarda Riedla. Co ciekawe spektakl był po części w śląskiej gwarze, jednak Uczestnicy rozumieją śląski!

Uczestnikom pozostały do zrealizowania zajęcia praktyczne w ramach modułu dbania o siebie oraz rozwijania zainteresowań i zarządzania czasem wolnym. Planujemy także i ruszamy z organizacją imprezy integracyjnej w ramach projektu. W Bytomiu impreza ta odbędzie się w marcu jako Gala „Jaskółki”. Uczestnicy wykorzystując swoje umiejętności przygotowują listę gości, zaproszenia oraz inne ważne punkty imprezy.