Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Mamy już wiosnę – przynajmniej tę kalendarzową, bo za oknem póki co tego nie widać.
Jeszcze 2 lata temu o tej porze, szykowalibyśmy się na wielkie wydarzenie czyli Galę Jaskółek.
Jaskółki, to nagrody przyznawane pracodawcom ze Śląska, którzy współpracując z Centrum DZWONI, zatrudniają osoby z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy.
Gala była zawsze  okazją do spotkania, podziękowań i zachęcania innych miejsc pracy do podobnych działań. Przecież nie od dziś wiadomo, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są znakomitymi, oddanymi pracownikami, którzy z zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym nie będziemy mogli spotkać się osobiście, ale z pomocą przychodzi nam łącze internetowe:)
Tegoroczne Jaskółki odbędą się w formie online. Od kilku tygodni trwają intensywne prace nad realizacją naszego przedsięwzięcia. Odwiedzamy osoby w ich miejscach pracy, pytamy jak zmieniło się ich życie dzięki podjętemu zatrudnieniu. Pracodawcy opowiadają nam jak pracuje się z zespołem do którego należy osoba z niepełnosprawnością.

Dzięki tym rozmowom, kolejny raz przekonujemy się, że zatrudnianie wspomagane jest czymś fantastycznym dla każdej ze stron i przynosi wiele korzyści! Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas Gala Jaskółek będzie pełna uśmiechu i wzruszeń, które towarzyszyły nam w poprzednich latach. O szczegółach będziemy informować za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.