Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Mimo upałów i różnych  letnio – wakacyjnych okoliczności, działania w Centrum DZWONI w Bytomiu idą pełną parą.

W czerwcu i na początku lipca, przy wsparciu specjalistów z Centrum DZWONI w Bytomiu, pracę na otwartym rynku podjęły trzy osoby.

Pan Wojtek zaczął pracę, w katowickim Starbucksie na stanowisku pracownika kawiarni. Warto dodać, iż jest on już trzecią osobą,  którą ten pracodawca zdecydował się zatrudnić w tym roku.

Kolejne dwie osoby podjęły pracę w restauracjach McDonald’s. Pan Marcel w Piekarach Śląskich, a pan Łukasz w Katowicach. Zarówno dla Marcela, jak i Łukasza jest to pierwsza praca, więc szczególnie trzymamy kciuki, aby udało im się utrzymać zatrudnienie w nowych miejscach pracy.

Na początku lipca wystartowały warsztaty grupowe z zakresu kompetencji społecznych i aktywnego poruszania się po rynku pracy. W warsztatach wzięło udział 7 osób, które w tej chwili przygotowują się do warsztatów praktycznych w przedsiębiorstwie. Dla większości z tych osób będzie to pierwszy kontakt z pracą na otwartym rynku pracy. Życzymy im powodzenia. 

Pracą pracą… tymczasem w czerwcu wystartował projekt „BAZA: Bezpieczni – Aktywni – Zdrowi – Ambitni” (współfinansowany ze środków PFRON), w ramach którego osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość nauczyć się jak zarządzać własnymi finansami i czasem wolnym, jak lepiej dbać o swoje zdrowie i kondycję psychofizyczną  oraz rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Uczestnicy projektu wezmą również udział w praktycznych warsztatach kulinarnych oraz wyjściach integracyjnych. Docelowo w projekcie weźmie udział 30 osób.