Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Koniec roku szkolnego, za oknem żar leje się z nieba, ale my nie zwalniamy tempa. 

Za nami bardzo intensywny czas. Jesteśmy po warsztatach grupowych. Uczestnicy poznawali swoje mocne i słabe strony, realizowali zadania, które przybliżały im czynności na rożnych stanowiskach pracy. Rozmawialiśmy o obowiązkach i przywilejach pracowniczych. Mamy poczucie, że po raz kolejny trafiły do nas osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które są bardzo zmotywowane i wiedzą, jak dużą wartością jest praca i jak wiele niesie za sobą korzyści. 

Cała grupa jest już po pierwszych próbkach pracy, gdzie mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Trzymamy kciuki za kolejne próbne dni, praktyki i mamy nadzieję szybkie zatrudnienie. 

 

Na pewno na długo zapamiętamy jeden z czerwcowych dni za sprawą wyjątkowej wizyty. Odwiedziła nas Marta Żmuda Trzebiatowska – aktorka, ambasadorka kampanii #normalniesieparcuje. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania w Bytomskim Centrum Kultury.
Marta opowiadała o swojej pracy, zarówno tej w telewizji, jak i na deskach teatru. Mówiła o tym, że sama rozpoczynając swoją przygodę z aktorstwem, która wiązała się z wyprowadzką do Warszawy miała wiele obaw, wątpliwości. Musiała zmierzyć się ze swoim lękiem i ograniczeniami. Jak sama podkreśliła to czy jest się osobą zdrową czy niepełnosprawną nie ma dużego znaczenia, bo wszystko jest w naszych głowach. Aktorka była pod ogromnym wrażeniem naszych uczestników, ich pozytywnego nastawienia, otwartości.

Po pobycie w Bytomiu, przyszedł czas na Tarnowskie Góry. Marta mogła zobaczyć jak w pracy radzi sobie Adrian, który pracuje jako pomoc kuchenna w jednej z restauracji. Cała załoga wraz
z Adrianem stanęła na wysokości zadania i mogliśmy spróbować tradycyjnego, śląskiego obiadu. Było pysznie! 

Spotkanie było pełne emocji i wzruszeń. A to dopiero początek naszej współpracy!

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądała wizyta Marty, będziecie mogli niebawem obejrzeć materiał przygotowany przez Kasię Olubińską i ekipę Dzień Dobry TVN. O szczegółach emisji będziemy informowali na bieżąco. 
Śledźcie nas na: 

www.facebook.com/normalniesiepracuje