Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

11 lutego warszawskie Centrum DZWONI zorganizowało spotkanie integracyjne podsumowujące działania realizowane w ramach projektu “BAZA: Bezpieczni – Aktywni – Zdrowi – Ambitni”. Organizatorami spotkania byli uczestnicy, kadra i wolontariusze projektu BAZA, a gośćmi Uczestnicy Centrum DZWONI, ich Rodzice i Przyjaciele. Impreza odbyła się w sali Wolskiego Centrum Kultury przy Działdowskiej 6 w Warszawie.

Organizatorzy pochwalili się efektami wielomiesięcznej pracy. Krystyna Wróblewska i Adam Drewniak – uczestnicy BAZY,  przybliżyli widowni założenia projektu i opowiedzieli o tym, co się działo w ramach poszczególnych warsztatów tematycznych.

Po części oficjalnej odbyła się część kulturalno – rekreacyjna. Uczestnicy  projektu w ramach jednego z warsztatów z animacji i zarządzania czasem wolnym, spotkali się z zawodową aktorką i próbowali swoich sił na deskach scenicznych. Efekt udziału w tym warsztacie jego uczestnicy zaprezentowali gościom spotkania odgrywając krótką scenkę opartą o wiersz Jana Brzechwy “Na straganie”.

Kolejnym punktem programu było wspólne zatańczenie choreografii do muzyki. Inspiracją do tej aktywności były zajęcia przeprowadzone w ramach warsztatów z dbania o własne zdrowie.  Dzięki wspólnemu tańcu goście i organizatorzy spotkania przełamali ostanie lody, wprawili się w doskonałe humory i z energią ruszyli eksplorować dalszą ofertę BAZY.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość odwiedzenia stanowisk tematycznych: finansowego, rekreacyjnego, internetowego i zdrowotnego. Każde ze stanowisk nawiązywało do jedno z czterech modułów warsztatowych realizowanych w ramach projektu. Na stoiskach czekały quziy, zadania i zabawy. Odwiedzimy na każdym ze stanowisk były nagradzane stemplem. Za zebranie co najmniej trzech stempli uczestnik mógł odebrać nagrodę – antystresowego gniotka. Każdy z gości, zmęczony nadmiarem wrażeń i atrakcji, mógł złapać oddech w pomieszczeniu Kawiarni Sąsiedzkiej. Czekał tam nie tylko zdrowy poczęstunek, ale także możliwość rozmów kuluarowych, a nawet gry w piłkarzyki.  

Spotkanie dostarczyło zarówno zaproszonym Gościom jak i organizatorom mnóstwa pozytywnych emocji, a także dodało energii do następnych wspólnych działań.

 

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „BAZA: Bezpieczni-Aktywni-Zdrowi-Ambitni”.