Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Grudzień obfitował w wiele działań, które realizowaliśmy wspólnie z naszymi uczestnikami i pracodawcami.

Kolejna grupa uczestników ukończyła warsztaty grupowe z zakresu kompetencji społecznych i aktywnego poruszania się po rynku pracy oraz rozpoczęła próbki pracy. Przed nimi wybór drogi zawodowej i zajęcia praktyczne.

Indywidualne zajęcia praktyczne odbyli Pani Anna oraz Panowie Patryk, Sebastian, Krzysztof oraz Damian. Dwoje z nich tak dobrze sprawdziło się podczas zajęć praktycznych, że w grudniu podpisali swoje pierwsze umowy o pracę! Nową pracę podjął także Pan Szymon, który sprawdza się na stanowisku pracownika sklepu jednej z sieci handlowych.

W ramach projektu „BAZA II” w grudniu mieliśmy okazję zobaczyć spektakle „Pinokio” oraz „Opowieść wigilijna”.

Przed samymi Świętami w siedzibie Centrum DZWONI w Bytomiu gościliśmy wyjątkowych gości – przedstawicieli Firmy CMD Stanisław Czesak, która przy wsparciu Centrum DZWONI zatrudnia w swoich restauracjach pracowników z niepełnosprawnością. Grono kadry zarządzającej oraz pracownicy z niepełnosprawnością wspólnie wykonywali świąteczne kartki. Prace te były okazją do rozmowy na temat pracy, różnych doświadczeń i lepszego poznania się. Właściciel firmy, Pan Stanisław Czesak, wręczył prezenty pracownikom oraz przekazała darowiznę na działalność Centrum DZWONI. Był to dla nas niezwykły prezent na Święta J

Mijający rok był dla nas intensywny i pracowity, ale z niesłabnącym zapałem i w niezawodnym składzie wkraczamy w nowy 2024 rok. Mamy nadzieję, że przyniesie same pozytywne momenty!