Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Maj okazał się intensywnym czasem dla pracowników i uczestników bytomskiego Centrum DZWONI.

Wśród osób, które rozpoczęły zatrudnienie znalazł się między innymi Pan Wojciech. Nie jest to pierwsza praca Pana Wojciecha, ale wiąże z nią duże nadzieje. Będzie odpowiedzialny za prace pomocnicze w jednej w katowickich kawiarni. Co ważne Pan Wojciech został przyjęty przez zespół z dużą sympatią i uważnością na jego indywidualne potrzeby. Trzymamy kciuki za długotrwałą współpracę Pana Wojciecha w zespole kawiarni.

Sukcesem zakończyła się praktyka zawodowa Pana Mateusza, którzy już niedługo podejmie zatrudnienia w Restauracji KFC w Świętochłowicach.

W maju uczestniczyliśmy także w spotkaniu dla pracodawców w ramach cyklu organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu i Stowarzyszenie MOST „Niepełnosprawni w pracy”. Spotkanie poświęcone było pracy osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Na zaproszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach wzięliśmy także udział w Gliwickich Tragach Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

Ostatni czas to także spotkania z uczniami śląskich szkół przysposabiających do pracy, którzy niedługo zakończą edukację i będą poszukiwali swoje drogi, mamy nadzieję również zawodowej.

Maj to także czas nowych zajęć – w ramach projektu „Centrum DZWONI 4” nowa grupa uczestników rozpoczęła udział w warsztatach grupowych z zakresu kompetencji społecznych i aktywnego poruszania się po rynku pracy. Przed nimi niebawem pierwsze wybory stanowisk pracy na próbki pracy.

W ramach projektu „BAZA II” ruszyły pierwsze warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych oraz zajęcia z dbania o kondycję. Udało nam się także zorganizować pierwsze wspólne wyjście na koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.