Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W bytomskim Centrum DZWONI od kwietnia, czyli od początku II okresu realizacji projektu, dzieje się naprawdę wiele. Wiosna dała wszystkim spory zastrzyk pozytywnej energii do działania, dzięki któremu praktyki, nowe zatrudnienia zakwitły u nas na równi z bzami, a nawet wcześniej!

Ośmioro Uczestników może pochwalić się nową pracą; Kamila i Ola pracują w Starbucksie. Gosia, Marysia i Jan dbają o porządek w restauracjach McDonalds w Piekarach Śląskich i Katowicach. W gliwickiej piekarni wypieki ozdabia Monika. Mateusz przykleja etykiety i pakuje zestawy do naprawy urządzeń górniczych. Z kolei Damian pracuje jako pomocnik w hotelowej kuchni. Nikt lepiej od niego nie wie co się kroi!

Do wymienionej ósemki niedługo dołączą Magda i Kasia, które mówiąc językiem sportowym, są już na ostatniej prostej do podjęcia zatrudnienia. Kibicujemy im z całych sił!

Pierwsza grupa uczestników zakończyła już warsztaty grupowe, podczas których poznali zarówno swoje mocne, jak i te słabsze strony, co pozwoliło im nie tylko wzmocnić pewność siebie, ale i niektórym z nich bardziej realnie spojrzeć na wybór poszukiwanego stanowiska pracy. Uczestnicy warsztatów zaznajomili się z rynkiem pracy, z wieloma zawodami i wachlarzem czynności, kryjące się za danym zawodem i mieli okazję przećwiczyć rozmowę z rekruterem, która dla wielu starających się o pracę, jest przecież tak bardzo stresująca.

Mimo napiętego grafiku w bytomskim Centrum mamy też czas na spotkania i relaks! Zobaczcie jak wymiatamy w kręgle!