Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI
Kolejny rok działań za nami. Rok, w którym nie brakowało chwil zarówno radosnych, jak i nieco trudniejszych, stawiających przed nami większe wyzwania. Miniony rok to nowe osoby, które dołączyły do rodziny Centrum DZWONI Jarosław, ich niepowtarzalne historie, doświadczenia, przeżycia. To też horyzont kolejnych szans, potrafiących odmienić czyjś los i zapalić płomień tam, gdzie tli się iskra.

Rok 2018 był dla naszego zespołu niezwykle pracowity. Każdego dnia staraliśmy się w jak najlepszy sposób współpracować z naszymi Klientami oraz pracodawcami. Kiedy pojawiały się jakieś problemy na bieżąco zespołowo je rozwiązywaliśmy, dzięki czemu mogliśmy postawić kolejny krok wprzód. Wsparcie Beneficjentów odbywało się na wielu płaszczyznach zarówno tej zawodowej, jak również tych rzutujących na życie prywatne. Nawiązaliśmy współprace z instytucjami oraz osobami, mającymi wpływ na poszerzenie naszego wsparcia udzielanego Beneficjentom. Ubiegły rok pokazał nam także, jak bardzo negatywny wpływ na prace Klientów mają źle ulokowane przez nich uczucia.

Niezwykle ważnym wydarzeniem dla Centrum DZWONI Jarosław była gala „Ambasador Zatrudnienia Wspomaganego” w czasie, której najbardziej zasłużeni pracodawcy otrzymali specjalnie przygotowane na to wydarzenie statuetki. Gala była doskonałą okazją do tego, aby jeszcze bardziej zacieśnić współprac z obecnymi pracodawcami, a także nawiązać współprace z nowymi. Pozytywne doświadczenia współpracujących z nami pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością, którymi podzielili się z pozostałymi gośćmi miało bardzo ważny wpływ na nawiązanie nowych kontaktów.

Rok 2018 to także przełom jeżeli chodzi o aktywność Centrum DZWONI Jarosław w Internecie. Wystartowaliśmy z fanpagem na Facebooku, na którym umieszczamy posty dotyczące naszych działań i przedsięwzięć realizowanych wraz z Klientami. Dzięki aktywności na Facebooku możemy na bieżąco informować o ważnych dla nas wydarzeniach, relacjonować życie naszej wielkiej rodziny.

Zwieńczeniem naszej pracy w minionym roku było tradycyjne spotkanie wigilijne w czasie, którego mogliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze porozmawiać o nurtujących nas sprawach, o wszystkich troskach i radościach. Wigilia była doskonałą okazją do tego, aby wraz z Klientami podsumować kończący się rok i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Rok 2018 już za nami. Przed nami wyzwania, które przyniesie nowy. Najważniejsze jest to, aby w przyszłość spoglądać z optymizmem i zawsze trzymać się razem, bo siła Centrum DZWONI Jarosław tkwi w zespole.