Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Ósma edycja Gali Jaskółek za nami. Choć aura za oknem na to nie wskazuje, to w Centrum DZWONI wiosna w pełni. Wszystko za sprawą Gali Jaskółek.   Po raz ósmy przyznaliśmy nagrody pracodawcom, którzy w ubiegłym roku zatrudnili osoby z niepełnosprawnością intelektualną.  Tegoroczna edycja odbyła się w Urzędzie Miasta w Bytomiu. Rekordowa ilość statuetek, bo aż 20 trafiła w ręce pracodawców ze Śląska.  Po raz pierwszy przyznaliśmy także nagrodę Kamrata. Laurenami zostały firmy i osoby wspierająca działania Centrum DZWONI na rożnych polach. Nasi przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć w trakcie realizacji naszych pomysłów.   Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć nasz spot promujący akcję #normalniesiepracuje. Wszystkich tych, którzy nie mieli okazji go jeszcze zobaczyć zachęcamy do kliknięcia w link:

Niezwykle ważnym elementem Jaskółek był panel dyskusyjny. W jego trakcie padło wiele ważnych i mądrych słów. W dyskusji udział wzięły osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które w myśl idei self-adwokatury wypowiadały się we własnym imieniu, rodzice oraz pracodawcy. Było rzeczowo, chwilami wzruszająco i bardzo optymistycznie.

Tak wyglądało, to ze strony pracodawców:

👉  „Ktoś może myśleć, że osoba z niepełnosprawnością intelektualną to taki pracownik do miotły, do łopaty. Nie! W naszej firmie te osoby robią ważne czynności. To ten nowy który  przychodzi zaczyna od sprzątania, a niepełnosprawni są nad nim.” – prezes firmy WAPS-KART.

👉  „Pracodawcy chcą zatrudniać osoby z niepełnosprawnością, tylko często nie wiedzą jak to zrobić mądrze.” – dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury.

Przed nami kolejny rok intensywnej pracy. Mamy nadzieję, że jej efektem będą kolejne statuetki, które trafią do świadomych pracodawców, którzy wiedzą, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są pełnowartościowymi pracownikami.