Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Wraz z nastaniem jesieni, sobotnie spotkania Uczestników projektu BAZA II w Rzeszowie nabrały wyjątkowego klimatu. To wszystko za sprawą bogatych w smak i aromat potraw, które przygotowywaliśmy podczas praktycznych zajęć ze zdrowego odżywiania, gdzie główną rolę odgrywały sezonowe warzywa i owoce.

W październiku mieliśmy również okazję przeżyć wzruszające chwile oglądając prace osób z niepełnosprawnościami na wystawie „Kraina Zmysłów”, prezentowane w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Odwiedziliśmy także wystawę wybitnego polskiego artysty współczesnego Zygmunta Czyża. Żywa, wyrazista kolorystyka i uproszczona forma jego dzieł mocno nas poruszyły.

Na koniec dnia komediowych wrażeń dostarczył nam spektakl „Kalejdoskop Fredrowski” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, prezentowany przez adeptów Młodej Sceny. Przedstawienie łączyło w sobie fragmenty dwóch komedii Aleksandra Fredry, „Mąż i żona” oraz „Śluby panieńskie”. Aktorzy zaprezentowali bohaterów w nowoczesnym i zaskakującym wydaniu. Wieczór w teatrze wyjątkowo miło zapisał się w naszej pamięci.