Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W dniach 17 – 18 marca mieliśmy przyjemność zorganizować w ramach projektu kolejne spotkanie konsultacyjno-doszkalające z zakresu stosowania Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia – (w skrócie – Klasyfikacji ICF) w praktyce. Uczestnikami byli przedstawiciele wszystkich zespołów merytorycznych Centrów Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Agencji Wspomaganego Zatrudnienia. Podobnie jak w przypadku szkolenia, które odbyło się w październiku 2015 r., spotkanie prowadziła prof. Judith Hollenweger – międzynarodowy ekspert, praktyk z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zurichu, konsultant Międzynarodowej Organizacji Zdrowia ds. niepełnosprawności i edukacji, członek Zarządu Europejskiej Agencji ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej.

Zaplanowany cel, czyli skonsultowanie z międzynarodowym ekspertem propozycji metod i narzędzi oceny poziomu funkcjonowania Beneficjentów projektu w oparciu o zestaw do rehabilitacji zawodowej został osiągnięty. Było niezwykle ciekawie i inspirująco! Wiedza i praktyczne doświadczenie prof. Hollenweger pozwoliło nam zweryfikować dotychczasowe efekty pracy. Jednocześnie stanowi to dla nas doskonały punkt wyjścia do dalszej intensywnej pracy nad udoskonaleniem procedury stosowania Klasyfikacji ICF w procesie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Wyrazem podziękowania dla Pani Profesor za to ważne dla nas spotkanie były między innymi wielkanocne upominki przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gdańska, Milicza, Ostródy i Środy Śląskiej przyjęte z dużym entuzjazmem, co mogą sugerować zdjęcia w niżej zamieszczonej galerii.

DSC_0090 (Copy) DSC_0106 (Copy) DSC_0164 (Copy) DSC_0169 (Copy)IMG_20160317_160837IMG_20160317_160832