Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W miesiącu sierpniu kolejni nasi uczestnicy odbyli indywidualne zajęcia praktyczne. Podczas tych zajęć nauczyli się nowych czynności, nabyli nowe umiejętności.

Pan Konrad obsługiwał maszynę czyszczącą oraz bezprzewodowy, przenośny odkurzacz. Do zadań naszego uczestnika należało odkurzanie schodów oraz podłóg, a następnie przy pomocy maszyny czyszczącej mycie odkurzonych korytarzy.
Obsługa tych urządzeń bardzo się podobała Panu Konradowi. Żartował, że z odkurzaczem na plecach czuje się jak pogromca duchów. Ta praca bardzo mu odpowiadała, bo lubi obsługiwać wszelkiego rodzaju urządzenia.

Drugi z naszych uczestników Pan Jakub, swoje doświadczenia zawodowe w formie indywidualnych zajęć praktycznych zdobywał w restauracji McDonald’s w Łodzi.  Zapoznał się ze standardami pracy w tej znanej sieci. McDonald’s jest bardzo atrakcyjnym miejscem pracy dla młodych osób, stawiających swoje pierwsze kroki na rynku pracy. Nasz uczestnik uczył się obsługi frytkownicy, przygotowania porcji frytek według zamówień klientów. Szkolił się w przygotowaniu burgerów, wrapów oraz kaw. Pan Jakub wykazywał duże zainteresowanie nowymi umiejętnościami. Bardzo podobała mu się praca w McDonald’s.

Trzymamy kciuki za szybkie zatrudnienie obu uczestników.