Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Podobnie jak w większości regionów w Polsce, także na Śląsku żar leje się z nieba. Mogłoby się wydawać, że to najlepszy czas na błogie lenistwo, ale nie u nas 😉.
Niedawno zakończyliśmy kolejne warsztaty grupowe z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Po konsultacjach z doradcą zawodowym i psychologiem rozpoczęliśmy próbki pracy oraz praktyki. Największym zainteresowaniem u naszych uczestników cieszyły się te organizowane na stanowisku pomocy kuchennej oraz pracownika lobby w popularnych restauracjach.

Mimo wciąż trwającej pandemii i związanej z nią niepewności, pracodawcy są otwarci na współpracę z Centrum DZWONI w Bytomiu.
W ostatnich tygodniach zatrudnienie podjęli Panowie Paweł oraz Fabian, a także Pani Zuzanna. Natomiast Pani Wiola, która odbywa aktualnie praktyki w jednej z katowickich restauracji również na dniach sfinalizuje swoją pierwszą w życiu umowę o pracę.
To dla nas ogromna motywacja do dalszego działania!

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, to świetni pracownicy, którzy są doceniani w swoich miejscach pracy. Dlatego bardzo zapraszamy do obejrzenia materiału, który o bytomskim Centrum Dzwoni zrealizowała TVP 3 Katowice.
Cieszymy się, że w przestrzeni publicznej temat zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy cieszy się zainteresowaniem.

https://katowice.tvp.pl/49317391/niepelnosprawni-intelektualnie-z-szansa-na-prace