Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Choć za oknami już jesień, w Centrum DZWONI w Jarosławiu nadal trwa lato, a to za sprawą kolejnego zatrudnienia. Do grona szczęśliwych pracowników dołączył Pan Janusz. Swoją zawodową przygodę rozpoczął wraz ze swoim trenerem pracy od próbek pracy w przedsiębiorstwie.

Pierwszym miejscem, w którym mógł spróbować swoich sił był sklep Delikatesy Centrum, gdzie wykonywał czynności zgodne ze stanowiskiem pomoc sprzedawcy. Kolejnym przystankiem na zawodowej mapie Pana Janusza okazała się restauracja Stara Piekarnia, w której pełnił rolę pomocy kuchennej oraz zmywacza naczyń. Jednak to trzecia próbka pracy okazała się kluczowa i stanowiła przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Ostatnia próbka pracy odbyła się  w myjni samochodowej. Zakres czynności oraz samo miejsce od razu przypadło Panu Januszowi do gustu dzięki czemu możliwe było odbycie tam praktyki zawodowej. W czasie jej trwania Pan Janusz pokazał się z jak najlepszej strony. Wykonywał swoje obowiązki z wielką precyzją oraz zaangażowaniem. Brał pod uwagę każdą wskazówkę trenera, przez co mógł usystematyzować kolejność czynności oraz tempo pracy. Udane praktyki zaowocowały zatrudnieniem, od 11 września 2018 r. Pan Janusz jest pracownikiem myjni samochodowej i z uśmiechem na twarzy wypełnia swoje zawodowe obowiązki. Dzięki podjętemu zatrudnieniu z każdym dniem nabiera coraz więcej pewności siebie, odwagi i wiary w to, że każdy postawiony cel można osiągnąć, gdy bardzo się tego chce.

Zdjęcie ze strony pixabay.com