Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W drugiej połowie listopada 2023 r. zakończyliśmy warsztaty praktyczne z zakresu zdrowego odżywiania w ramach projektu BAZAII. Warsztaty odbywały się w „Pracowni na Kole” w Warszawie dla trzech grup.

Dzięki warsztatom Uczestnicy mogli nabyć i rozwinąć swoje umiejętności w zakresie planowania i dokonywania zakupów oraz samodzielnego przygotowywania zdrowych, pełnowartościowych posiłków.

Uczestnicy przygotowali wiele smacznych i zdrowych posiłków, a także deserów, koktajli i soków. Różnorodność potraw: kuchni polskiej, meksykańskiej, włoskiej, japońskiej, indyjskiej sprawiła, że każdy Uczestnik mógł poznać i spróbować nowych, czasem nieznanych wcześniej smaków i aromatów.  

Wielkim atutem było wspólne spożywanie posiłków, miła atmosfera, rozmowy i dobry nastrój, jaki towarzyszył grupom dzięki ich współpracy i zaangażowaniu.

Dziękujemy „Pracowni na Kole” za udostępnienie przytulnej przestrzeni, wyposażonej we wszystkie niezbędne sprzęty i urządzenia. Wniosło to dodatkową wartość edukacyjną, jaką było poznanie i przestrzeganie zasad bezpiecznej diety bezglutenowej.