Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatnią sobotę maja w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowo-Sportowym w Heluszu k/Pruchnika odbył się tradycyjny piknik „Z bliźnim na majówkę”. Jest to impreza, której honorowymi gośćmi są osoby niepełnosprawne, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z całego województwa podkarpackiego, wychowankowie Domów Dziecka i dzieci ze świetlic charytatywnych. Wyjątkowy teren lasów Pogórza Dynowskiego, liczne atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda przyciągnęły tłumy gości. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło także klientów Centrum DZWONI w Jarosławiu.

Majówka w Heluszu rozpoczęła się Mszą św., po której organizatorzy zaprosili nas na bogaty program artystyczny. Obejrzeliśmy pokazy tańca, pokaz mody, słuchaliśmy śpiewu lokalnych zespołów muzycznych. Na chętnych czekały również gry i zabawy. Główną atrakcją był występ lubianego zespołu Baciary, który wyśpiewał m.in. takie przeboje jak „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Jak się bawią ludzie”, „Zostań na zawsze”. Zespół z Podhala porwał wszystkich do tańca. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Była także okazją na zawiązywanie się nowych znajomości oraz zacieśnianie się istniejących więzi między uczestnikami pikniku.

Podczas imprezy częstowaliśmy się kiełbaskami z grilla, grochówką oraz drożdżówkami i jabłkami. Każdy z nas otrzymał w prezencie pamiątkowy kubek.

Majowy wyjazd był dla nas okazją by oderwać się choć na chwilę od codzienności, napełnił pozytywną energią tak potrzebną do dalszych działań związanych z aktywizacją zawodową.

helusz 1