Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W życiu osób z niepełnosprawnościami praca ma szczególne znaczenie. Stanowi przede wszystkim źródło dochodu. Pozwala na rozwój, samorealizację i integrację społeczną. Jest szansą na podniesienie poczucia własnej wartości i zmianę sposobu postrzegania osób z niepełnosprawnością przez społeczeństwo.

Z początkiem marca przy wsparciu specjalistów zgierskiego Centrum DZWONI Panu Jakubowi udało się podjąć zatrudnienie na stanowisku pracownika obsługi maszyny myjącej. Pan Jakub jest naszym najmłodszym uczestnikiem, który po skończeniu edukacji nie podejmował żadnej aktywności zawodowej. Odbywając indywidualne zajęcia praktyczne w firmie DomTom, która ma wieloletnie doświadczenie w branży usług czystościowych od razu przekonał do siebie pracodawcę. Do obowiązków Pana Jakuba należy obsługa maszyny czyszczącej zgodnie z instrukcją technologiczną. Sprzątanie ciągów komunikacyjnych, pomieszczeń, hal i korytarzy, a także odpowiedni dobór środków czyszczących i ich dozowanie. Pracodawca zatrudniając Pana Jakuba był pod wrażeniem jego zaangażowania, szybkości opanowania wykonywanych czynności i motywacji do podejmowanych działań.

Pan Jakub jest bardzo zadowolony i dumny z tego, że w tak krótkim czasie podpisał swoją pierwszą umowę o pracę, a tym samym udowodnił sobie i innym, że potrafi pracować i być aktywnym członkiem społeczeństwa.    Trzymamy kciuki za przedłużenie umowy i życzymy powodzenia w drodze do samodzielnego życia!