Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Marzec zaczął się dla klienta zgierskiego Centrum DZWONI, Pana Dawida, bardzo pracowicie. Odbył on warsztaty praktyczne na terenie Zakładu Produkcyjnego REZAL w Łodzi. Zakład jest producentem szkła który zaopatruje firmy m.in. branży budowlanej, stolarki okiennej i drzwiowej, meblowej, oświetleniowej, motoryzacyjnej, AGD i wielu innych. Pan Dawid wykonywał obowiązki na stanowisku pracownika serwisu sprzątającego. Obsługiwał dwie maszyny – zamiatarkę ręczną oraz karcher do czyszczenie podłóg, opróżniał kosze, segregował odpady papierowe i plastikowe. Nie była to praca łatwa ze względu na duży metraż podłóg oraz obsługę maszyny myjącej. Pan Dawid uczył się ustawiać prędkość maszyny, manewrować nią, utrzymywać odpowiednią odległość od szklanych tafli i ścian, wymieniać płyny.

Inne wcześniejsze doświadczenie zawodowe pana Dawida zdobyte we współpracy z Centrum DZWONI związane było z zajęciami praktycznymi w firmie Rehab Enterprises Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Łódź. Pan Dawid zajmował tam się kontrolą jakości, testowaniem produktów oraz ich układaniem według schematu, pakowaniem w pojedyncze opakowania oraz w opakowania zbiorcze. Obsługiwał owijarkę do palet. Pracodawca wymagał dokładności, określonego tempa pracy, współpracy w zespole i określonych wyników.

Dzięki warsztatom praktycznym na różnych stanowiskach pracy pan Dawid zdobywa doświadczenie, co przy wsparciu specjalistów pomaga mu wybrać właściwy kierunek poszukiwania pracy.  Zespół Centrum Dzwoni w Zgierzu trzyma kciuki za pana Dawida życząc mu szybkiego zatrudnienia u wybranego pracodawcy.