Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Aktywność zawodowa dla osoby niepełnosprawnością to nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego ale także poprawa jakości życia. Dzięki pracy człowiek czuje się potrzebny i każdego dnia walczy ze swoimi słabościami.

Tak było w przypadku Pana Łukasza wieloletniego klienta Centrum Dzwoni w Zgierzu, który po przepracowaniu pięciu lat w jednym zakładzie pracy został zwolniony z powodu redukcji etatu. Pan Łukasz marzył o powrocie do pracy, która stanowi sens jego życia. Wsparciem i pomocą służyli trenerzy pracy, którzy we współpracy z doradcą zawodowym i psychologiem przez okres dwóch miesięcy intensywnie wspierali Pana Łukasza w poszukiwaniu nowego miejsca pracy. Udało się !!! Pan Łukasz z początkiem listopada rozpoczął pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w firmie świadczącej usługi porządkowe na terenie szpitala MSWiA w Łodzi. Do obowiązków Pana Łukasza należy dbanie o czystość terenu zewnętrznego: zamiatanie, usuwanie śmieci z dróg, chodników i parkingów, grabienie i wywożenie liści, dbanie o tereny zielone, odśnieżanie. Wszystko po to aby otoczenie budynku było czyste i bezpieczne dla przechodniów i samochodów.

Jesteśmy zadowoleni, że udało się spełnić marzenie Pana Łukasza, gdyż jest to dla nas najlepsza motywacja do dalszego działania. Sumienna praca zawsze przynosi pozytywne efekty dlatego kibicujemy Panu Łukaszowi i mamy nadzieję, że przy wsparciu trenera pracy będzie realizował się zawodowo i czerpał z tego satysfakcję.