Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Często pod koniec lutego tracimy już motywację i odpuszczamy realizację postanowień noworocznych. Ale nie u nas! U nas ciągle dużo się dzieje i ciągle realizujemy plan skutecznego szkolenia i zatrudniania uczestników. Wspieramy też ich rozwój i proponujemy różne aktywności.

Zatrudnienie zdobył Pan Grzegorz, pracuje w firmie Sodexo jako pomocnik kuchenny – do jego zadań należy pomoc w odbiorze i rozkładaniu towaru w magazynach, zbieranie naczyń ze stołówki i dbanie o to, by były dostępne czyste, a także mycie naczyń i obsługa zmywarki. Warto podkreślić, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Sodexo, firma w tej chwili zatrudnia 4 naszych uczestników, jest to miejsce, w którym często realizujemy próbki pracy i praktyki.

Po odbyciu praktyki zawodowej także Pan Michał rozpoczął pracę w sklepie Carrefour, pracuje na stanowisku pracownik hali sklepowej. Już podczas praktyki opanował umiejętności niezbędne na tym stanowisku – wykładanie i układanie towaru, sprawdzanie dat ważności, dbanie o estetykę w miejscu pracy.

Pan Maciej, który pracuje od stycznia na stanowisku pracownik terenów zielonych, coraz lepiej sobie radzi, opanował już większość obowiązków przy wsparciu trenera. Pracodawca zatrudnił pana Macieja na umowę o pracę. Gratulujemy!!!

Kasia – jedna z naszych trenerów pracy wykazała się inicjatywą i nawiązała nowe kontakty z pracodawcami. Zaczęliśmy współpracę z firmą Starbucks, gdzie nasza uczestniczka pani Natalia odbywa praktykę na stanowisku pracownik kawiarni. Odbyła  się także pierwsza próbka pracy w CCC, na stanowisku pracownik sklepu oraz pracownik magazynu. Trzymamy kciuki za panią Joannę.

Szkolimy się! W najbliższych dniach odbędzie się szkolenie „Jak rozpoznać, unikać i radzić sobie z niebezpiecznymi sytuacjami w Internecie” dla uczestników Centrum Dzwoni a także jego pracowników. Coraz więcej naszych uczestników korzysta z Internetu, ma swoje profile na Facebooku, bardzo istotnym jest aby uczulić ich z jakim ryzykiem może się to wiązać jeżeli nie trzymamy się pewnych zasad.