Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób  Niepełnosprawnych Intelektualnie (Centrum DZWONI)  prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI)  jest jedyną na Podkarpaciu agencją wspierającą osoby niepełnosprawne w znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Centrum DZWONI wraz z PSONI Koło w Jarosławiu organizuje wydarzenie pn. Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie. Jego celem jest  zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz pokazanie, że osoby te  mogą być pełnowartościowymi pracownikami, bez specjalnych praw czy przywilejów.

 Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie to tygodniowa wyprawa rowerowa przez miasta województwa podkarpackiego, w których  pracodawcy zatrudniają osoby niepełnosprawne. Akcja  rozpoczyna się 12 września w Jarosławiu, a kończy  18 września 2019 roku w Zarzeczu. Uczestnikami wyprawy będą osoby z niepełnosprawnościami, pracodawcy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję oraz  towarzyszenia nam na trasie przejazdu , a także wcześniejszą zapowiedź i promowanie tego wydarzenia.

 

Koordynator: Magdalena Dec – Kiełbasa

tel. 507 681 178

e-mail: m.dec-kielbasa@psoni-jaroslaw.org.pl