Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Dla osób z niepełnosprawnością praca jest zazwyczaj oknem na świat, a otworzenie tego okna w dużej mierze zależy od wsparcia, jakie oferuje Centrum DZWONI. Zatrudnienie daje poczucie niezależności, a przede wszystkim pomaga wrócić do normalności, przebywać wśród ludzi i budować swoje życie na nowo. Historia Pana Sebastiana nowego klienta zgierskiego Centrum DZWONI pokazuje, że przy odpowiednim nastawieniu i niezbędnym wsparciu specjalistów można znaleźć skuteczną drogę do aktywizacji zawodowej. Wszystko po to, aby uwierzyć w siebie, a z czasem znaleźć nowe miejsce pracy.

Pan Sebastian trafił do naszego Centrum w celu uzyskania wsparcia w podjęciu zatrudnienia. Od samego początku wiedział, co chce robić i na jakim stanowisku chce pracować. To ułatwiło specjalistom poszukiwanie miejsca pracy. Pan Sebastian rozpoczął swoją drogę zawodową odbywając indywidualne zajęcia praktyczne w Urzędzie Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej na stanowisku pracownika serwisu sprzątającego. Do zadań Pana Sebastiana należało utrzymanie porządku na terenie obiektu tzn. sprzątanie, odkurzanie, opróżnianie koszy na śmieci. To wymagało od naszego klienta dokładności, odpowiedzialności i zaangażowania, a także systematyczności, obowiązkowości i dobrej organizacji pracy własnej.

Odbycie indywidualnych zajęć praktycznych dało Panu Sebastianowi możliwość zdobycia cennego doświadczenia, poszerzenia swoich umiejętności i przygotowania do wejścia na rynek pracy. Nasz klient miał szansę zobaczyć jak wygląda praca na wybranym przez siebie stanowisku. Liczymy na to, że poprzez odbycie zajęć praktycznych przy odpowiednim wsparciu trenera pracy uda się podjąć satysfakcjonujące dla Pana Sebastiana zatrudnienie.