Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Piękna wiosna za oknem. Więcej energii do działania. No tak wszystko się zgadza, tylko ta nowa rzeczywistość, której nikt z nas się nie spodziewał jest nieco inna. Obostrzenia, zakazy, nakazy. Ale my się nie poddajemy! Mało tego widzimy, że potrafimy być jeszcze bardziej kreatywni 😉. Każdego dnia wymieniamy się informacjami na złożonej grupie na portalu społecznościowym, uczestnicy wzajemnie się wspierają, dzielą obawami, pomysłami. Prowadzimy wideorozmowy.

Intensywnie pracujemy, żeby obecna sytuacja związana z pandemią nie wyrządziła za dużo strat. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi uczestnikami, ich rodzicami, opiekunami, a także naszymi pracodawcami, którzy robią wszystko by utrzymać miejsca pracy.
Obecnie, gdzie tylko jest to możliwe przy zachowaniu środków bezpieczeństwa monitorujemy zatrudnienie. Jest to szczególnie istotne, ponieważ nasi uczestnicy muszą być jak najlepiej przygotowani do nowych warunków pracy, ze wzmożoną uwagą dbać higienę, bezpieczeństwo swoje i osób wokół.
Panowie Paweł i Mateusz pracujący w firmie cateringowej oprócz codziennych obowiązków są zaangażowani także w przygotowywanie posiłków dla służby medycznej, co bardzo ich cieszy. Pan Patryk i Pan Paweł dbają być na półkach sklepowych nie zabrakło potrzebnego towaru. Do powrotu do pracy przygotowują się między innymi Pani Ola i Pani Marta. Etap związany z ponownym otwarciem sektora gastronomicznego jest dla nas kolejnym wyzwaniem. Ale to przecież nasza specjalność 😉.

Na bieżąco także rekrutujemy nowych potencjalnych uczestników. Nieustannie zaskakuje nas ich motywacja i chęć do działania! Z nadzieją patrzymy w przyszłość i liczymy, że z naszą pomocą znajdą zatrudnienie na otwartym rynku pracy.