Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W październiku w bytomskim Centrum DZWONI praktyki i nowe zatrudnienia. Praktyki zakończyli właśnie Pani Karolina i Pan Wojtek. Pani Karolina świetnie poradziła sobie jako odpowiedzialna za utrzymanie czystości sali w jednej z katowickich restauracji McDonald’s, a Pan Wojtek wcielił się w rolę szatniarza w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

O krok dalej, bo już po podpisaniu umowy o pracę, są Pani Julia i Pan Sebastian. Pani Julia na stanowisku pomocy piekarza w piekarni w Zbrosławicach, z kolei Pan Sebastian pracuje jako pomocnik baristy w Starbucksie.

Zakończyły się także warsztaty dla kolejnej grupy uczestników, którzy dzięki pomocy naszych specjalistów, mieli możliwość poznania swoich mocnych i słabszych stron, poznania sposobów radzenia sobie z sytuacjami stresowymi np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy wzmocnili swoją pewność siebie i swoje możliwości społeczno-zawodowe. Jak zwykle cieszymy się z postępów i sukcesów wszystkich uczestników. To dla nas ogromna motywacja do dalszego działania!