Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Po okresie wakacyjnym, wypoczęci i gotowi, wkraczamy w kolejny miesiąc. Pomimo jesiennej aury, pełni entuzjazmu, działamy dalej.

Szczególnie cieszą nas nowe zatrudnienia, które podjęli uczestnicy Centrum DZWONI w Bytomiu.

Miło nam poinformować, że pracę w czeladzkim McDonald’s podjął Pan Daniel, który dba o czystość i porządek na lobby i zapleczu. Jest to jego pierwsza praca, ale od początku radzi sobie bardzo dobrze. Oczywiście przy wsparciu trenera pracy.

Kolejną osobą, która niebawem podejmie pracę, w McDonald’s Radzionków, będzie Pan Piotr z Tarnowskich Gór. Jest on już po rozmowie rekrutacyjnej i czeka na badania u lekarza medycyny pracy oraz podpisanie umowy.

O krok od podpisania umowy jest również pan Sebastian, który odbył praktyki, na stanowisku pomoc baristy w kawiarni Starbucks w Katowicach. Zdaniem trenera i pracodawcy radził sobie bardzo dobrze, on sam jest również zadowolony i gotowy żeby podjąć zatrudnienie. Dzięki staraniom trenerów pracy udało nam się również pozyskać nowego pracodawcę, który prowadzi hotel na terenie Parku Śląskiego. W hotelu pracę otrzymał Pan Dawid, który pracuje na stanowisku pomocy kuchennej. Trzymamy kciuki za Pana Dawida i za pozostałych uczestników Centrum DZWONI.

Tymczasem, w październiku rozpocznie zajęcia grupa uczestników, którzy przy wsparciu specjalistów będą przygotowywać się do podjęcia pracy na otwartym rynku pracy.