Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Tradycyjnie już w Centrum Dzwoni w Bytomiu odbyło się spotkanie wigilijne. Mieliśmy okazję żeby razem z uczestnikami naszego projektu spędzić czas, porozmawiać o ich najbliższych planach, szczególnie tych zawodowych.
Tuż po przerwie świątecznej część z tych planów zaczęliśmy urzeczywistniać.
Pan Tomasz rozpoczął praktykę w Restauracji Modra w Tarnowskich Górach. Poznaje czynności, które wykonuje się na stanowisku pomocy kuchennej. Dobrą radą i pomocą służy mu p. Adrian, który pracuje w Modrej od dłuższego czasu.
Pan Dawid, który jest pracownikiem Browaru Przystań, tak dobrze sprawdził się wykonując swoje obowiązki, że otrzymał propozycję przejścia na cały etat, którą przyjął. Bardzo cieszy, postawa naszych uczestników, która buduje zaufanie pracodawców i otwiera możliwość zatrudniania kolejnych osób z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy.
Bistro Oficyna, to kolejny świadomy pracodawca, który podjął współpracę z nami. Po odbyciu praktyk umowę podpisał p. Artur, który zdobywa doświadczenie jako pomoc kuchenna. Natomiast p. Barbara, która przez kilka lat była pracownikiem jednej z pizzerii, zdecydowała się na zmianę miejsca pracy i również znalazła zatrudnienie w Bistro Oficynie.  Mamy nadzieję, że nowa praca pozwoli jej rozwinąć kolejne umiejętności i da jeszcze większe poczucie pewności siebie.