Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Pierwsza praca jest czymś całkowicie nowym z czym musimy się oswoić. Jest to moment w życiu, który przynosi nowe wyzwania, jednocześnie oznacza poważny krok w przyszłość.

Na takim etapie w życiu jest Pan Krystian, który szuka wsparcia w znalezieniu swojej pierwszej pracy. Pan Krystian po skończonej edukacji nie podejmował żadnej aktywności zawodowej. Kiedy trafił do zgierskiego Centrum DZWONI nie ukrywał, że nie może się doczekać swojej pierwszej pracy i wiąże z nią wielkie nadzieje.

 Przy wsparciu specjalistów naszego Centrum Pan Krystian miał możliwość odbyć indywidualne zajęcia praktyczne na terenie sklepu E.Leclerc. Do obowiązków naszego klienta należało: obsługa maszyny myjącej zgodnie z instrukcją technologiczną (sprzątanie powierzchni sklepu i magazynu), wykładanie towaru (układanie na regałach, umieszczanie zapasu towaru we właściwym miejscu: sklep, magazyn), a także proste prace porządkowe.

Z pewnością pierwszy dzień w pracy nie należał do łatwych, wszystko było dla Pana Krystiana nowe: otoczenie, ludzie, obowiązki. Mimo to nasz klient chciał wypaść jak najlepiej, bardzo się starał, dobrze sobie radził z powierzonymi obowiązkami, a także rzetelnie i wytrwale pracował. Wszystko po to, aby udowodnić pracodawcy, że zależy mu na podjęciu zatrudnienia właśnie w tym miejscu. Po odbyciu indywidulanych zajęć praktycznych Pan Krystian był zadowolony z możliwości przeżycia niesamowitej przygody w swoim życiu, która pozwoliła mu na rozwój, nowe doświadczenia i wiele niezapomnianych chwil.

Pierwsza praca nie zawsze bywa tą wymarzoną, mimo to warto szukać swojego miejsca, próbować, doświadczać i odważnie podejmować nowe wyzwania.

 Liczymy no to, że odbyte przez Pana Krystiana zajęcia praktyczne zaowocują podpisaniem pierwszej umowy o pracę za co mocno trzymamy kciuki!