Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

W ramach kolejnego spotkania grupowego wybraliśmy się z uczestnikami zgierskiego Centrum DZWONI na pieszą wycieczkę po Rudzie Pabianickiej.

Zbiórka nastąpiła u zbiegu ulic Pabianickiej i Długiej. Idąc dalej ulicą Starorudzką dotarliśmy do Rudzkiej Góry, która ma 230 metrów n.p.m. i stanowi najwyższe wniesienie w Łodzi. Z jej wierzchołka mogliśmy podziwiać panoramę miasta i okolic. Rudzka góra jest miejscem rozrywki, spotkań i rekreacji zachęcając do spacerów, zjazdów rowerowych i saneczkowych. Tutaj mogliśmy chociaż na chwilę uciec od dużego miasta i poczuć klimat prawdziwych gór, a także zrelaksować się i zapomnieć o codziennych problemach.

Na zmęczonych wspinaczką u stóp Rudzkiej Góry czekała karczma wybudowana z drewna w stylu zakopiańskiej bacówki pod nazwą „Bacówka u Józka”. Tutaj mogliśmy napić się chłodnych napoi i zjeść tradycyjne góralskie jedzenie. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak na urlopie. W piątkowe słoneczne popołudnie odpoczywaliśmy spędzając miło czas w otoczeniu pięknej przyrody