Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Wrzesień, rozpoczyna się nowy rok szkolny w szkołach i przedszkolach. W Ostródzkim Centrum DZWONI niektórzy klienci też zaczynają coś nowego. Zaczynają swoją przygodę z pracą. Wrzesień w Ostródzie zaczął się pod znakiem próbek i praktyk. Jest to pracowity okres dla Nas. Niektórzy zaczynają także przygodę z zatrudnieniem.

Zacznijmy od początku. W sierpniu i wrześniu odbyły się próbki i praktyki w różnych miejscach, w tartaku,  stolarni, na basenie, przy sprzątaniu instytucji użyteczności publicznej itp. Nasi Klienci chętnie brali udział w proponowanych im działaniach. Dodatkowo doszły do Nas nowe osoby, które serdecznie witamy i życzymy wiele przygód.

Poza działaniami w Centrum DZWONI mieliśmy także okazję na pokazanie naszym klientom innych form wsparcia dzięki realizowanemu u Nas projektowi BAZA. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach ZUMBA, wychodziliśmy na koncerty i uczyliśmy się finansów. We wrześniu odbyła się rekrutacja drugiej grupy uczestników. Życzymy wszystkim równie dobrej zabawy jak było to w pierwszej grupie. Cieszymy się mogąc pracować z naszymi Klientami na różnych płaszczyznach.