Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Pani Małgorzata zgłosiła się do zgierskiego Centrum DZWONI po pomoc w znalezieniu wymarzonej pracy. Szukając pracy marzeń przy pomocy specjalistów oczekiwała, aby praca była dopasowana do jej zainteresowań, dawała przyjemność, satysfakcję i możliwość dalszego rozwoju. Nasza klientka od zawsze marzyła o pracy z dziećmi, dlatego pomyślała, że ciekawym rozwiązaniem może być asystowanie nauczycielowi w przedszkolu.

Odbywając indywidualne zajęcia praktyczne w Punkcie Przedszkolnym Inspiro Pani Małgorzata miała okazję sprawdzić się na stanowisku asystent nauczyciela w przedszkolu. Do zadań naszej klientki należało wspieranie nauczyciela w opiece nad dziećmi podczas zajęć dydaktycznych i organizacji czasu wolnego.

 Pani Małgorzata z dużym zaangażowaniem podejmowała się następujących czynności: pomaganie przedszkolakom przy posiłkach, sprawowanie opieki nad dziećmi podczas zajęć, porządkowanie zabawek i pomocy dydaktycznych, pomaganie maluchom w ubieraniu się i rozbieraniu, pomaganie dzieciom w trakcie zabaw i zajęć w grupie, opiekowanie się przedszkolakami podczas zabaw na świeżym powietrzu, wspieranie nauczyciela w prowadzeniu zajęć plastycznych, dbałość o czystość i porządek.

Pani Małgorzata wykazała się cierpliwością, otwartością oraz łatwością nawiązywania kontaktów z przedszkolakami. Liczymy na to, że zdobyte doświadczenie na stanowisku pracy przełoży zamiłowanie Pani Małgorzaty do spędzania czasu z dziećmi na pracę zarobkową, która będzie dawała satysfakcję z robienia tego co lubi.