Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Centrum DZWONI

Nie takiej wiosny się spodziewaliśmy.
Zazwyczaj to dla nas czas, gdzie spotykamy się w szkołach, na indywidualnych konsultacjach, konferencjach z naszymi potencjalnymi Beneficjentami. Pracujemy nad nowymi pomysłami, strategiami działania.
No i z wielką radością przygotowujemy się do Gali Jaskółek, gdzie chcemy szczególnie docenić pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy.
W tym roku jest inaczej. Panująca epidemia dotknęła chyba wszystkich – bez wyjątku. Nasza praca jest utrudniona i ograniczona. Ale nie poddajemy się! Wdrażamy rozwiązania, które pomogą nam przetrwać ten specyficzny okres.
Spotykamy się z naszymi uczestnikami, ich opiekunami i pracodawcami wirtualnie. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym. Na bieżąco staramy się rozwiązywać problemy, które stawia przed nami aktualny obraz rzeczywistości.
Gdzie jest, to tylko możliwe przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności monitorujemy zatrudnienie. Szczególnie intensywnie pracują obecnie nasi Beneficjenci zatrudnieni w sklepach, by każdy z nas mógł zrobić zakupy, a podczas nich czuć się bezpiecznie. 
Jesteśmy wsparciem w aspektach prawnych, ale przede wszystkim w codziennej motywacji i budowaniu w naszych uczestnikach poczucia, że mimo trudności wspólnie sobie poradzimy.
Nasi pracodawcy robią wszystko by utrzymać miejsca pracy. Szukają rozmaitych rozwiązań, bo jak podkreślają, nasi Beneficjenci są znakomitymi specjalistami od prac prostych.
Przykładem, który nas ogromnie cieszy i mobilizuje jest jedna z restauracji, która pomimo skomplikowanej sytuacji zdecydowała się bez wahania na przedłużenie kończącej się umowy dla Pani Aleksandry, która jest pracownikiem lobby.
Mamy nadzieję, że niebawem wszystko wróci na swoje tory i z nową energią będziemy dokładać kolejne cegiełki w zmienianiu myślenia w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tymczasem prosimy – trzymacie się zdrowo!